top of page
ססמאות קמפיינים 3.jpg

מיתוג, קופי ושיווק

What's in it for you?

מאחורי מילים וסלוגנים, יש אסטרטגיה שיווקית.

יד שלוחצת על כל הכפתורים במעלית הרגשית של הלקוחות.

קו שקושר את הצרכים והרצונות של אנשים למותג.

כי, אין מה לעשות, כולנו צרכנים רגשיים. גם הריאליים ביותר.


הדרך להגיע לקהל לקוחות גדול, היא לספר את הסיפור הנכון

בקצב הנכון עם ההבטחה הנכונה.

כן, זה לא מעט פסיכולוגיה והכרת נפש האדם ואישתו.

הרבה יצירתיות והמון ניסיון.

ולשמחתי, ולשמחת לקוחותיי בעלי העסקים, יש לי ארסנל שלם מזה.

ואת התוצאות רואים בקופה, בתשוקה למותג, בגאוות הקונים.

היכולת לקשור את כל החוטים הנכונים לצמה עבה אחת

ולשים בקצה סרט אדום שיוצר סיפור רלוונטי ומזמין, זה כל הסיפור.

איזה יופי את ניראית - קרליין

 לא איטונג לא קונה

 הגבינה עם הבית - תנובה

 הכי בבית בעולם - אלעל

 שוני זה כל ההבדל - Sony

 לא סחבק - אהוד ברק (בחירות)

 מילים יכולות להרוג - סימוס בנהיגה

 נפלה עליך עז - Yellow

 תשעה מליון זה לא כסף - ביטוח ישיר

חמודי - שירותי בריאות כללית

לכולנו בראש יש סנפרוסט

עברתי דירה נשארתי בבית - משען

מטרנה - מי גאון של אמא

 ועוד...

קופירייטינג

כולם משחקים עם מילים. זה משעשע, אבל לא מספיק. החוכמה היא למצוא את נקודות החוזק של המוצר ולתקשר אותו כך, שאתה תבין לבד כמה זה נחוץ לך. לא להאכיל בכפית- זה מרתיע. זה מעליב. זה אומר שאני לא סומך על האינטליגנציה שלך שתבין לבד. כמובן שכל טקסט הוא תלוי קהל. אם פונים לאנשים מבוגרים, חייבים לקחת בחשבון מחד, את אי הבנת הטרנדים הצעירים ואת השפה הסלנגית. מאידך, לא לגרום לקורא להרגיש "זקן" ואאוטסיידר. מכירים את זה שכשנגשים לאדם מבוגר אז מדברים לאט יותר? כאילו הוא ילד? אז לא. הכי לא. זה ממתג אותו כלא רלוונטי בפני עצמו ואז הוא מקשיב לך בטינה. וטינה רגשית צובעת גם את המוצר הנפלא ביותר.

%D7%A0%D7%A4%D7%9C%D7%94%20%D7%A2%D7%9C%D7%99%D7%9A%20%D7%A2%D7%96%20-%20Yellow_edited.jpg
%D7%94%D7%9B%D7%99%20%D7%91%D7%91%D7%99%D7%AA%20%D7%91%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9D%204_edited.png

כתיבה שיווקית

המגמה היום היא לכתוב פחות, להיות ידידותי יותר והעיקר- למשוך תשומת לב. למה? כי אנשים נרתעים מטקסט ארוך. התרגלנו לקרוא שורות קצרות, מהירות ועל הדרך. התרגלנו להבין מהר. כי בים המסרים המילוליים ועומס התכנים- למי יש כוח וזמן להתעמק. ברפרוף מהיר- כל אחד מבין אם יש לו  פה עניין או לא. לכן החשיבות של הכותרת המפתה היא עצומה. הויזואל- כמובן. הרעיון הוא לתפוס את הקורא בשתי השניות הראשונות ולגרור אותו פנימהלעומק הטקסט. משימה לא פשוטה הנלחמת בשלל הגירויים המתחרים בה.
לכן, תשעשע אותי, תסקרן אותי, תכעיס אותי. תגע בכפתורי הרגש שלי מהתחלה, אחרת תאבד את תשומת ליבי המועטה ממילא. אל תכתוב מסוך, אבל גם לא פשטני מדי. דבר אלי בגובה העיניים וכל הזמן שים לב שאתה מספיק מעניין ומאתגר. שאתה משלב אנקדוטות, קריצות וכל פיתוי רלוונטי אחר. ורלוונטיות היא שם המשחק. "דאחקה" לא קשורה, וגם אם מצחיקה- תייצר אכזבה. תרים ואז תתרסק.

מיתוג ואסטרטגיות שיווקיות

הדרך להגיע ללקוח ולצלצולי קופה רושמת, היא לא תמיד ישירה. לרוב היא מתפתלת בין צרכים רגשיים, צרכי שוק, ובעיקר- מציאת שבילי גישה לתת המודע.
כשבוחרים אסטרטגיה שיווקית, חייבים לראות את התמונה הגדולה. מלמעלה, מלמטה ומהצדדים. מי המתחרים. מה  הייחוד שלהם. איך הם פועלים בשוק. ומולם- איך אני מבדל את עצמי ועדיין פונה לקהל המתחרים. איך אני מבטיח להם חוויה מוצרית אחרת ומשכנע אותם שהם זקוקים לה יותר. באילו דרכים אני מגיע לקהל שלי. האם רדיו הוא נכון? האם הוא מדוייק לקהל? האם השעות בהם אני מפרסם הן נכונות? האם טלוויזיה? אולי בכלל צריך ליצור באז "מתחת לראדאר" כי הוא הוא זה שיעביר את המסר ש"אני לא צריך פרסום בכלל, כי אני נמכר כמו לחמניות טריות? שאלות, חקירות וניתוח מעמיק של השטח. כל אלה ידייקו את המסר ואת דרך העברתו.
לגבי מיתוג- האם אני אלך בראש זקוף עם שקית הלוגו, או אחביא אותה? מה זה אומר עלי ? מה אני מספר לעצמי עלי? האם מותג נחשק אומר שאני נחשק? ואם אנחנו מסתכלים פסיכולוגית- האם יאהבו אותי יותר עם המותג הזה? האם יעריכו? האם בעזרת המותג שעלי- אני נוכח יותר? משפיע? האם רוחשים לי כבוד?

%D7%9E%D7%98%D7%A8%D7%A0%D7%94%20%D7%9E%D7%99%20%D7%92%D7%90%D7%95%D7%9F%20%D7%A9%D7%9C%20%D7%90%D7%
bottom of page